Socialdemokrater i kommunens styrelser och nämnder

Socialdemokrater i kommunfullmäktige 2014 - 2018

Gruppledare
Reino Persson
Skolgatan 5 a, 265 34 Åstorp
Tel: 042-583 85, E-post: reino0416@gmail.com


Ledamöter
Ronny Sandberg
Kolmätaregatan 4, 265 50 Nyvång
Tel: 042-540 95, E-post: sandbergronny@telia.com

Per-Arne Håkansson
Svarvaregatan 11, 265 33 Åstorp
Tel: 042-516 41, E-post: per-arne.hakansson@riksdagen.se

Gunilla Karlsson
Änggatan 25 , 265 35 Åstorp
Tel: 042-548 04, E-post: gunilla.karlsson@astorp.se

Gun Friberg
Nygårdsgatan 5, 265 37 Åstorp
Tel: 042-518 65 E-post gun.friberg@astorp.se

Lizette Åkerman
Trappgatan 5, 265 31 Åstorp
Tel: 0706 591194, E-post: lizetthe25@gmail.com

Anders Larsson
Frejgatan 12 , 265 31 Åstorp
Tel: 070-6086988  E-post: s_anders@hotmail.se

Ioana Cimpoeru
Skolgatan 11 a, 265 34 Åstorp
Tel: 042-516 57

Lennart Fredriksson
Svarvaregatan 12, 265 33 Åstorp
Tel: 042-515 72, E-post lennart_fredriksson@hotmail.com

Lucy Glinka
Plåtslagaregatan 24, 265 33 Åstorp
Tel: 0737-553585  E-post LucyG@live.se 

Håkan Abrahamsson
Lärkgatan 3, 265 31 Åstorp
Tel: 042-588 00, E-post: hakan.astorp@telia.com

Isabella Dzanko
Dalslandsgatan 5, 265 31 Åstorp
Tel: 0736788835, E-post dzanko111@hotmail.com

Bengt- Olle Andersson
Haganäsgatan 19, 265 37 Åstorp
Tel: 070-7324923 E-post: bengt-olle.andersson@telia.com    

Bitten Mårtensson
Ekebrogatan 128, 265 37 Åstorp
Tel: 0702951668, E-post bitten.thuse@gmail.com

Ersättare

Bengt- Olle Andersson
Haganäsgatan 19, 265 37 Åstorp
Tel: 070-7324923 E-post: bengt-olle.andersson@telia.com

Gulli Pålsson
Kärrebergavägen 13, 265 90 Åstorp
Tel: 042-588 42

Ulf Cronbring
Box 56 265 75, Hyllinge
Tel: 042-22 55 44, E-post: ulf.cronbring@telia.com

Håkan Wahlström
Vallbogatan 5, 265 31 Åstorp
Tel: 072-525 55 91, E-post wahlstrom@telia.com

Kerstin Andersson
Haganäsgatan 19, 265 37 Åstorp
Tel: 042-50128 E-post: kerstin.evalena.andersson@telia.com

 

Jby Todor
Trädgårdsgatan 30, 265 34 Åstorp
Tel: 042-588 83

Leif Persson
Egnahemsgatan 8, 265 38 Åstorp
Tel: 042-582 34, E-post: leif26538@spray.se   

 


Socialdemokrater i kommunens styrelser och nämnder

Kommunstyrelsen 2014-2018

Ordförande
Ronny Sandberg
Kolmätaregatan 4, 265 50 Nyvång
Tel: 042-540 95, E-post: sandbergronny@telia.com

Ledamöter

Jeanette Larsson
Frejgatan 12, 265 31 Åstorp
Tel: 0730454621, E-post: nettanlarsson50@hotmail.com

Reino Persson
Skolgatan 5 a, 265 34 Åstorp
Tel: 042-583 85, E-post: reino0416@gmail.com

Anders Wilhelmsson
Västgötagatan  4, 265 31 Åstorp
Tel: 042-582 67, E-post: anders.wilhelmsson@telia.com

Lizette Åkerman
Trappgatan 5, 265 31 Åstorp
Tel: 0706 591194, E-post: lizetthe25@gmail.com

Ersättare

Lennart Fredriksson
Svarvaregatan 12, 265 33 Åstorp
Tel: 042-515 72, E-post lennart.fredriksson@ifmetall.se

Rickard Ridwall
Östra Vägen 6, 265 31 Åstorp
Tel: 0721889991, E-post: ridwall@hotmail.com

Torkel Höglund
Torggatan 16, 265 71  Kvidinge
Tel: 0435- 204 63  E-post:torkel.hoglund@telia.com 

Kristina Milotic
Trastgatan 1, 265 36 Åstorp
Tel: 046709950657, E-post: kristina_milotic@yahoo.se

 

Bildningsnämnde

Ordförande

Reino Persson
Skolgatan 5 a, 265 34 Åstorp
Tel: 042-583 85, E-post:reino.persson@tele2.se

Ledamöter 

Gun Friberg
Nygårdsgatan 5, 265 37 Åstorp
Tel: 042-518 65 E-post gun.friberg@astorp.se

Ivan Cirkanovis
Örtgatan 13 D, 265 75 Hyllinge
Tel: 042-225420, E-post: ivancirkanovic@hotmail.com

Gunnel H Andersson
Storgatan 17, 265 34 Åstorp
Tel: 042-599 39

Ersättare
Jby Todor
Trädgårdsgatan 30, 265 34 Åstorp
Tel: 042-588 83

Ioana Cimpoeru
Skolgatan 11a, 265 34 Åstorp

Patrik Ivarsson
Västgötagatan 33, 265 31 Åstorp
Tel: 042-67131 E-post

Kulturnämnden

Orförande

Gun Friberg
Nygårdsgatan 5, 265 37 Åstorp
Tel: 042-518 65 E-post gun.friberg@astorp.se

Tore Håkansson
Söderåsvägen 25, 265 71 Kvidinge
Tel: 0435-203 77

Birgitta Wilhelmsson
Västgötagatan  4, 265 31 Åstorp
Tel: 042-582 67, E-post: birgitta.wilhelmsson@telia.com

Ersättare

Ioana Cimpoeru
Skolgatan 11a, 265 34 Åstorp

Stig-Rune Thell
Söderåsvägen 36, 265 71 Kvidinge
Tel: 0435-204 49


Socialnämnden

Ordförande
Anders Wilhelmsson
Västgötagatan  4, 265 31 Åstorp
Tel: 042-582 67, E-post: anders.wilhelmsson@telia.com

Lizette Åkerman
Trappgatan  5, 265 31 Åstorp
Tel: 0706 591194, E-post: lizetthe25@gmail.com

Leif Persson
Egnahemsgatan 8, 265 38 Åstorp
Tel: 042-582 34, E-post: leif26538@spray.se

 

Ioana Cimpoeru
Skolgatan 11a, 265 34 Åstorp

Ersättare

 

Gulli Pålsson
Kärrebergavägen 13, 265 90 Åstorp
Tel: 042-588 42 

Ben Ibon Sagna
Safirvägen 10, 265 75  Hyllinge 
Tel: 042-22 55 49 E-post: ben.sagna@telia.com

 

Bygg o miljönämnden

Ordförande 

Håkan Abrahamsson
Lärkgatan 3, 265 36 Åstorp
Tel: 042-588 00, E-post: hakan.astorp@telia.com


Ledamöter

Sussane Christiansson
Rönnvägen 30, 265 32 Åstorp
Tel: 042-14 82 28 E-post: susanne.christersson@cliffton.se

Håkan Wahlström
Vallbogatan 5, 265 31 Åstorp
Tel: 072-525 55 91, E-post wahlstrom@telia.com

Ersättare

Ulf Cronbring
Box 56 265 75, Hyllinge
Tel: 042-22 55 44, E-post: ulf.cronbring@telia.com

 

BFAB

Ordförande
Lennart Fredriksson
Svarvaregatan 12, 265 33 Åstorp
Tel: 042-515 72 E-post lennart.fredriksson@ifmetall.se


Ledamöter

Gun Friberg
Nygårdsgatan 5, 265 37 Åstorp
Tel: 042-518 65 E-post gun.friberg@astorp.se 

Ersättare

Inge Månsson
Goentorp 3161, 265 72 Kvidinge
Tel: 0435-201 37

Jeanette Larsson
Frejgatan 12, 265 31 Åstorp
Tel: 073-0454621


Revision

Bengt Joehns
Västergatan 7, 265 71 Kvidinge
Tel:  0435-20024 E-post: bengt.joehns@telia.com 

Kristoffer Glinka
Plåtslagaregatan 24, 265 33 Åstorp
Tel: E-posr: kristofferg@spray.se

 

Överförmyndarnämnden

Lucy Glinka
Plåtslagaregatan 24, 265 33 Åstorp
Tel: 0737-553585  E-post LucyG@live.se 

Jeanette Larsson
Frejgatan 12, 265 31 Åstorp
Tel: 073-0454621

Rickard Ridwall
Östra Vägen 6, 265 31 Åstorp
Tel: 0721889991, E-post: ridwall@hotmail.com




 

Sidan uppdaterades senast: 2013-02-05 13:30