Vårt parti

Arbetarekommunens styrelse

Ordinarie 
Monica Enberg, ordförande, medlemsansvarig, AU
monica.enberg@borgholm.se
073-7017966

Leif Gerhardsson, vice ordförande, studieledare
leif.gerhardsson@korpen.se

Herman Halvarsson,  kassör, medlemsansvarig, AU
herman.viola@telia.com
070-5498263

Jan-Olof Forslund, sekreterare, hemsidesansvarig
forslundkoping@hotmail.com

Lars-Göran Andersson, pensionärsansvarig, vice sekreterare
lasseg.andersson@telia.com

Marianne Sörensen, ledamot, valledare
majsan.sorensen@gmail.com

Andreas Persson, ledamot
andreas-persson@telia.com

Suppleanter
Cecilia Laneborg-Johnsson, Facklig ledare, cecilia.laneborg@borgholm.se
Pelle Nyborg
Eva Flyckt
Bertil Petersson
Göran Österberg

Adjungerade
Ilko Corkovic  Ordförande  fullmäktigegruppen
ilko.corkovic@borgholm.se
070-6064045

Stig Augustson  Ordförande Borgholm-Köpingsviks s-förening
stickan900@msn.com

Inger Sundbom, Ordförande Persnäs s-förening
inger.sundbom@gmail.com

Marianne Eneman, Ordförande Böda-Högby-Källa s-förening
enemansgarden@gmail.com

Lennart Andersson, valledare
bunlena@gmail.com

Gunilla Johansson, fd ordförande
gunilla@socialdemokraterna.nu