S i din kommundel

Socialdemokraterna i Haninge består av åtta geografiska föreningar samt ett antal övriga föreningar.

Hitta din geografiska förening här:

 

Dalarö Utö Ornö s-förening
Ordförande: Birgitta Engblom Danielsson
E-post: birgitta.danielson1@telia.com
Telefon: 073-640 14 99 

Tungelsta
Ordförande: Göran Eriksson
E-post: goran.bror.eriksson@telia.com
Telefon: 070-557 85 32 

Handen
Ordförande: Tomas Jensen
E-post: tomasjensen.s@hotmail.com   
Telefon: 070 - 416 57 43 

Norra Handen
Ordförande Roja Isaksson
E-post: risaksson@live.se
Telefon: 070-424 10 99

Västerhaninge och Muskö

Ordförande: Birgitta Malm Pettersson
E-post: birgitta.malm49@gmail.com
Telefon:Tel 070-723 64 71    

Vendelsö
Ordförande: Gunnel Trelje
E-post: gunnel.trelje@haninge.se
Telefon: 070-888 12 45

Jordbro
Ordförande: Ove Schramm
E-post: ove.schramm@haninge.se
Telefon:

Brandbergen
Ordförande: Barbro Nordgren
E-post: barbro.nordgren@haninge.se
Telefon: 073-771 01 94 

Övriga föreningar

 

SSU – Är du ungdom och vill engagera dig för ett rättvist Haninge är SSU organisationen som ger dig alla verktyg och vänner du behöver.
Ordförande: Fanny Larsson
E-post: fannyprager@gmail.com
Tel 073-981 38 78

 

Onsdagsklubben – Har du varit medlem i partiet i minst tio år samt att du är över 60 år är du välkommen till onsdagsklubben.
Ordförande: Per Ryhd
E-post: per.ryhd@haninge.se
Telefon: 070-372 32 68 

 

Kvinnoklubben

Ordförande: Christina Andersson
E-post: christina.andersson@haninge.se
Telefon bostad: 745 23 31

IFMetall-sossen
Ordförande: Gösta Nilsson
E-post; florinerna@yahoo.se
Telefon: 070-757 49 25

Byggsossen - Byggnads socialdemokrater i Haninge
Ordförande: Kent Renen Johansson
E-post: renens@live.se
Telefon mobil: 070-797 25 34

LO-sektionens socialdemokratiska förening
Ordförande: Latifa Larbi
E-post: lafita.larbi@gmail.com
Telefon: 073-920 73 57

 

Har du någon fråga eller vill du veta mer?

Kontakta gärna ordförande i din geografiska förening, eller oss.

Vill du engagera dig politiskt?

Vi har alltid plats för fler eldsjälar i vårt parti, oavsett hur stort ditt tidsmässiga engagemang är eller kan bli. Bli medlem i Socialdemokraterna idag! Klicka här.