Våra föreningar

Vill du komma i kontakt med någon av våra föreningar? Här finner du kontaktuppgifter till våra ordföranden.

 

Till höger hittar du några av våra föreningar på Facebook.

  

Ordföranden i Luleå S-föreningar

 

Alvik/Långnäs S-förening

Eva Hedesand-Lundqvist

0920-804 63

070-358 39 58

eva.hl@glocalnet.net

 

Bergnäsets S-förening

Jenny Ahlman

 

Bergnäsets S-kvinnoklubb

Britt Westerlund 

0920-22 22 95 

070-539 41 95

britt.m.westerlund@gmail.com

 

Bergviken S-kvinnoklubb FRIDA

Marianne Viita 

mviita@bredband.net

   

Gammelstads S-förening

Gunnel Larsson

0920-25 39 01

070-233 99 50

gunnel.isaksson@mail.lbinternet.se

   

Hertsöns S-förening

Brita Ström 

0920-661 32 

070-376 61 32

0920.66132@telia.com

  

Innerfjärdarnas S-förening

Stefan Mella

070-600 50 96

 

stefan.mella@lo.se

  

Kristna Socialdemokrater i Luleå

Eva Hedesand-Lundqvist

070-358 39 58

eva.hl@glocalnet.net 

Luleå Östra S-förening

Tony Sundbom

070-561 36 71

t.sundbom@telia.com

 

Metalls s-fackklubbar

Peter Sköld

070-559 66 71

peter.skold1955@outlook.com

 

Stadsviken-Malmuddens s-förening

Kerstin Olsson

kerstinolsson@live.se  

 

Sunderbyns s-förening

Jan-Ivar Johansson

070-315 70 84

jan-ivar.johansson@skol.lulea.se

 

Kommunals s-fackklubb

Krister Johansson

070-271 12 91

krister.johansson@kommunal.se

 

Tro och Solidaritet Luleå

Maria Johansson-Berg

 

S-International

Mehmet Tekin

 

Luleå s-kvinnoklubb

Margaretha Lindbäck

 

Skurholmens s-kvinnoklubb

Maritha Meethz

 

SSU-Luleå

Joakim Andersson

 

Unikum - S-studenter

Simon Andersson

 

Progressum

Nils Harnesk

 

 

  

  

  

Sidan uppdaterades senast: 2011-12-14 12:33