Våra föreningar

Socialdemokraterna i Huddinge består av många olika föreningar. Det finns föreningar både med geografisk anknytning, sidoorganistationer och de med facklig tillhörighet.

Flemingsberg-Glömsta

Yvonne Wahlström, ordförande
E-post:
Telefon: 
Webb:

Skogås-Trångsund
Margareta Vikgren, ordförande
E-post: margareta.vikgren@gmail.com
Telefon: 070-324 02 11
 

Segeltorp
Kjell Bertilsson, ordförande
E-post: kjell.b.bertilsson@telia.com
Telefon: 08-774 54 59

Snättringe
Eva Pauli, ordförande
E-post: evasegen@hotmail.com
Telefon: 070-920 47 86 

Sjödalen-Fullersta
Emil Buskas, ordförande
E-post: emil.buskas@huddinge.se
Telefon: 070-677 07 12

Vårby
Kemo Ceesay, ordförande
E-post: kemo319@hotmail.com
Telefon: 076-235 71 14

Stuvsta
Gabriella Larsson, ordförande 
E-post: gabriella.larsson@jm.se
Telefon: 08-782 87 39

Kvinnoklubben
Marie Fors, ordförande
E-post: marie.fors@huddinge.se
Telefon: 070-7744 32 59

Socialdemokraterna för Tro och Solidaritet
Roland Lindstrand, ordförande
Telefon: 08-711 49 82

Fackliga socialdemokrater i Huddinge
Fredrik Fjällström, ordförande
Telefon: 0736-36 54 27

Byggsossen
Leif Nysmed, ordförande
E-post: leif.nysmed@byggnads.se


SSU (Socialdemokratiska ungdomsförbundet i Huddinge)
E-post: huddinge@ssu.se

Sapere Aude
(Socialdemokratiska studentföreningen på Södertörns högskola)
Michaela Lööf
E-post: michaelaloof@live.se

Sidan uppdaterades senast: 2010-03-04 15:05