Våra föreningar

Socialdemokraterna i Huddinge består av många olika föreningar. Det finns föreningar både med geografisk anknytning, sidoorganistationer och de med facklig tillhörighet.

Flemingsberg-Glömsta

Yvonne Wahlström, ordförande
E-post: yvonne.wahlstrom@telia.com
Telefon: 070-287 28 00

 

Skogås-Trångsund
Margareta Vikgren, ordförande
E-post: margareta.vikgren@gmail.com
Telefon: 070-324 02 11
 

Segeltorp
Kjell Bertilsson, ordförande
E-post: kjell.b.bertilsson@telia.com
Telefon: 08-774 54 59

Stuvsta-Snättringe
Lars Gredefelt, ordförande
E-post: laurentieus33@yahoo.se

Telefon: 072-574 48 80 

Sjödalen-Fullersta
Sara Holmgren, ordförande
E-post: saraholmgren@gmail.com

Telefon: 070-511 16 75


Vårby
Kemo Ceesay, ordförande
E-post: kemo319@hotmail.com
Telefon: 076-235 71 14

Kvinnoklubben
Marie Fors, ordförande
E-post: marie.fors@huddinge.se
Telefon: 070-7744 32 59

Socialdemokraterna för Tro och Solidaritet
Roland Lindstrand, ordförande
Telefon: 08-711 49 82

Fackliga socialdemokrater i Huddinge
Fredrik Fjällström, ordförande
Telefon: 0736-36 54 27

Byggsossen
Leif Nysmed, ordförande
E-post: leif.nysmed@byggnads.se


SSU (Socialdemokratiska ungdomsförbundet i Huddinge)
E-post: huddinge@ssu.se

Sapere Aude
(Socialdemokratiska studentföreningen på Södertörns högskola)
Alfred Esbjörnson
E-post: 
 

Sidan uppdaterades senast: 2010-03-04 15:05