Kontakta din politiker

 

Socialdemokraterna har en gruppledare i varje politisk nämnd, samt en eller flera ledamöter/ersättare. Här finner du kontaktuppgifter till våra gruppledare. Övriga ledamöter hittar du i förtroendemannaregistret på Nacka kommuns hemsida.

 

  

Oppositionsråd
Khashayar Farmanbar
070-953 21 68
khashayar.farmanbar@nacka.se

 

Kulturnämnden
Mattias Qvarsell
070-431 90 46
mattias.qvarsell@nacka.se

  

Fritidsnämnden
Martin Hellströmer
073-903 64 48
martin.hellstromer@nacka.se

 

Miljö- och stadsbyggnadsnämnden 
Helena Westerling 
070-765 68 37
helena.westering@nacka.se

 

Socialnämnden
Andreas Falk

070-001 74 04 
andreas.falk@nacka.se 

  

Natur- och trafiknämnden

 Viktor Ellström
076- 106 50 17

viktor.ellstrom@nacka.se

 

Äldrenämnden

 Gunnel Nyman Gräff
076-826 91 16
gunnel.nymangraff@nacka.se
 

 

Nacka Energi AB
Erik Svanfeldt

 070-888 15 67

erik.svanfeldt@nacka.se

 

Arbets- och företagsnämnden
Maria Raner

 070-684 66 41
maria.raner@nacka.se

 

Utbildningsnämnden

 Espen Bjordal

 073-390 07 44
espen.bjordal@nacka.se

 

Valnämnden
Brita Nyman
072-232 32 11

brita.nyman@nacka.se 

 

Överförmyndarnämnden

Lena Rönnerstam

lena.ronnerstam@nacka.se

 

Ledamöter i kommunfullmäktige

Anita Johansson anita.johansson@nacka.se

Khashayar Farmanbar khashayar@farmanbar@nacka.se

Espen Bjordal espen.bjordal@nacka.se

Helena Westerling helena.westerling@nacka.se

Mattias Qvarsell mattias.qvarsell@nacka.se

Martin Hellströmer martin.hellstromer@nacka.se

Kaj Nyman  kaj.nyman@nacka.se

Gunnel Nyman Gräff gunnel.nyman.graff@nacka.se

Kürsad Orhan kursad.orhan@nacka.se

Maria Raner maria.raner@nacka.se

Andreas Falk andreas.falk@nacka.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sidan uppdaterades senast: 2013-05-22 19:41