Ordförande

Under åren har Sigtuna Arbetarekommun, Socialdemokraterna i Sigtuna kommun, haft följande ordföranden:

1967-01-01 – 1969-09-03

David Johnsson

 

1969-09-03 – 1977-10-18

Göran Hammarsjö

 

1977-10-18 – 1980-03-23

David Lundqvist

 

1980-03-23 – 1986-03-22

Tommy Ohlström

 

1986-03-22 – 1987-03-21

Markku Reinikainen

 

1987-03-21 – 1988-12-31

Per Lundström

 

1989-01-01 – 1989-03-18

Anita Ögren, tjänstgörande vice ordförande

 

1989-03-18 – 1999-03-20

Gun Eriksson

 

1999-03-20 – 2001-03-17

Bruno Landstedt

 

2001-03-17 – ff  

Anders Johansson

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sidan uppdaterades senast: 2010-03-23 20:15