Kontakt

Socialdemokraterna i Västerås

Ingenjör Bååths gata 11
722 12 Västerås

Telefon: 021 - 10 17 24

E-post: vasteras@socialdemokraterna.se

Jonas Cronert, ombudsman
jonas.cronert@socialdemokraterna.se
Telefon:021 - 10 17 24


Thomas Karlsson, ordförande
thomas.karlsson@punkt.se
070-765 55 37


Kommunalråd och politiska sekreterare i Västerås stad


Anders Teljebäck, kommunalråd
anders.teljeback@vasteras.se
076-569490

Carin Lidman, kommunalråd
carin.lidman@vasteras.se
073-9405024

Staffan Jansson, kommunalråd
staffan.jansson@vasteras.se
070-4653231

Ann-Louise Molin Östling, kommunalråd
ann-louise.molin.ostling@vasteras.se
021-390000

 


Lisa Pettersson, politisk sekreterare
lisa.pettersson@vasteras.se
076-5694779

Jonas Cronert, politisk sekreterare
jonas.cronert@vasteras.se
076-5694382

 


Landstingsråd från Västerås och politisk sekreterare i Landstinget Västmanland


Denise Norström, landstingsråd
denise.norstrom@ltv.se
021-17 46 77

Tommy Levinsson, landstingsråd
tommy.levinsson@ltv.se
072 - 153 00 81

Axel Eriksson, politisk sekreterare
axel.eriksson@ltv.se
072-1530084


Riksdagsledamöter från Västerås

Anna Wallén
anna.wallen@riksdagen.se

Lars Eriksson

lars.a.eriksson@riksdagen.se


Våra föreningar

Här nedan finner du en lista på samtliga S-föreningar i Västerås. Vill du komma i kontakt med någon av dessa föreningar hör av dig till Västerås Arbetarekommun så förmedlar de kontakten:

Telefon: 021 - 10 17 24

E-post: vasteras@socialdemokraterna.se

S-förening

Ordförande

6F S-förening Dennis Nilsson
Arabisktalande S-förening Mohamad Alshatta Abdulrahman 
Badelunda S-förening Nils-Ove Andersson
Barkarö S-förening Vakant
Bäckby S-förening Anny Bustos
Centrala S-förening Mikael Lindh
Gamla Gardet Roland Sundgren
Gideonsbergs S-förening Niklas Schedvin
Gryta S-förening Per-Åke Olofsson
Handels S-klubb Ann-Christine Björkman
HBTS Västmanland Viktor Gustafsson
Hotell och Restaurang S-klubb Anders Nilsson-Sköld
Hökåsens S-förening Bo Widerberg
Irsta S-förening Johan Lönnholm
Kommunalsossen Jazmin Pettersson
Livs S-förening Miguel Zuniga
LO-sossen Vanja Ahlén
Malmabergs S-förening Elisabeth Löf
Metallsossen Tony Lundin
Råby S-förening Jan Nyberg
Skultuna S-förening Gunnar Stenberg
SSU Västerås Amanda Guerra
Skallberget S-förening Rolf Aktermo
Tillberga S-förening Ann-Louise Molin Östling
Tjänstemannasossen Johanna Pettersson
Tro och Solidaritet Marita Edvall-Dahlgren
Vallby S-förening Irene Englund
Viksäng S-förening Åke Hillman
S-kvinnor Västerås Aurora Pirraku Eriksson
Västra S-föreningen Yngve Wernersson