Vår styrelse

Styrelsen för Socialdemokraterna i Västerås har sedan årsmötet i april 2016 följande sammansättning:

 

Thomas Karlsson, ordförande, VU
070-765 55 37
thomas.karlsson@punkt.se

 

Maria Kesselring, kassör, VU
070-640 97 41
maria.kesselring@vasteras.se

 

Jenny Setterholm, vice ordförande, studieorganisatör, VU, ledamot
070-591 08 50
jenny.setterholm@telia.com

 

Jakop Yildiz, facklig ledare, ledamot
070-787 10 34
jakop.yildiz@postnord.com

 

Solveig Nilsson, 1:majkommittens sammankallande,  ledamot
073-625 65 09
solveig.nilson@vasteras.se

 

Dennis Nilsson, ledamot
070-214 45 23
dennis.nil@live.se

 

Tommy Levinsson, ledamot
072-153 00 82
tommy.levinsson@ltv.se

 

Anna Wallén, ledamot
070-824 75 59
anna.wallen@riksdagen.se 


Mikael Stenås, ledamot
070-262 72 14
mikael.stenas@gmail.com

 

Carina Vallin, ersättare
070-438 60 51
carrawanke@hotmail.com

 

Magnus Johansson, ersättare
076-8634678
magnus.johansson@vasteras.se

 

Roman Dostal, ersättare
073-552 57 70
romandostal@hotmail.com