KF-vallista 2014




Delar av nya KF-gruppen på Solbackens lekplats i Götene. Större bild.

Inför valet till kommunfullmäktige 2014 kan Socialdemokraterna presentera 50 kandidater! Denna mandatperiod (2011-14) har vi 14 av 41 platser i fullmäktige plus sju ersättare.

  1. Åsa Karlsson, förskollärare, Götene
  2. Åke Fransson, livsmedelsarbetare, Hällekis
  3. Ulrika Karlsson, livsmedelsarbetare, Källby
  4. Björn Cavalli Björkman, metallarbetare, Götene
  5. Maritha Hellqvist, Källby
  6. Kenth Selmosson, pensionär, Götene
  7. Ann-Charlotte Granander, förskollärare, Götene
  8. Conny Petersson, träindustriarbetare, Götene
  9. Viktor Sundberg, studerande, Källby
  10. Lars-Inge Bly, ekonom, Holmestad
  11. Mona Arnesson, fru, Vättlösa
  12. Tobias Davidsson, civilekonom, Götene
  13. Gun Gustafsson, undersköterska, Götene
  14. Ulrika Durk, livsmedelsarbetare, Källby
  15. Fredrik Larsson, reporter, Götene
  16. Mats Larsson, mejeriarbetare, Källby
  17. Roland Johansson, pensionär, Götene
  18. Göran Gustafsson, egenföretagare, Kinne-Vedum
  19. Anna Friberg, livsmedelsoperatör, Götene
  20. Kjell-Åke Hansson, pensionär, Husaby
  21. Linus Karlsson, studerande, Götene
  22. Evor Warnemark, lokalvårdare, Götene
  23. Timo Niskanen, fastighetsägare, Götene
  24. Jan-Åke Krantz, lärare särskola, Götene
  25. Ann-Mari Fält, pensionär, Husaby
  26. Roger Åkerblad, pensionär, Husaby
  27. Ulla Andrén, pensionär, Kinne-Vedum
  28. Kenneth Wiklund, pensionär, Götene
  29. Ove Karlsson, kontorsvaktmästare, Götene
  30. Kerstin Karlsson, pensionär, Götene
  31. Martin Johansson, livsmedelsarbetare, Källby
  32. David Bayard, studerande, Götene
  33. Anders Meijer, pensionär, Götene
  34. Lennart Borg, livsmedelsarbetare, Götene
  35. Christina Raud, pensionär, Götene
  36. Peter Legendi, IT-chef, Götene
  37. Inger Kindberg, pensionär, Götene
  38. Ivan Persic, livsmedelsarbetare, Lundsbrunn
  39. Bo-Gunnar Blom, yrkesfiskare, Götene
  40. Ingrid Carlson, socionom, Götene
  41. Roger Börjesson, arbetshandledare, Götene
  42. Linda Legendi, hemvårdschef, Götene
  43. Margareta Herbertsson, livsmedelsarbetare, Källby
  44. Mikael Larsson, mejeriarbetare, Götene
  45. Lisbeth Blom, undersköterska, Vättlösa
  46. Kjell-Ove Persson, livsmedelsarbetare, Götene
  47. Orietta Hinojosa Farias, gymnasielärare, Götene
  48. Nina Stadling, kvalitetsledare, Källby
  49. Thomas Birgersson, lagerarbetare, Hällekis
  50. Solweig Larsson, ombudsman, Götene

Samtliga på S-listan har undertecknat en kandidatförsäkran, som skickats till partidistriktet för vidare befordran till länsstyrelsen.

Sidan uppdaterades senast: 2014-05-27 21:35