Norra Listan till KF 2014-18

Örnsköldsviks Arbetarekommun har fastställt Kommunfullmäktigelistorna. Glenn Nordlund blir första namn på båda listorna.

"Jag fick uppleva ett fantastiskt stöd och förtroende från mina partikamrater i Örnsköldsvik då vi la fast våra två fullmäktigelistor." säger Glenn Nordlund.

Norra listan.pdf

 


1

Glenn Nordlund

53 år

Örnsköldsvik

Hälsoplanerare


2

Kristina Nilsson

49 år

Örnsköldsvik

Sjuksköterska

 

3

Per Jonsson

48 år

Husum

Automationstekniker


4

Birgith  O Johansson

51 år

Brösta

Assistent


5

John Norberg

72 år

Bonässund

Pensionär

 

6

Susanne Sturk

39 år

Älvsöden

Miljöhandläggare


7

Mattias Öberg

44 år

Örnsköldsvik

Brevbärare


8

Elvy Söderström

60 år

Örnsköldsvik

Lärare

 

9

Marcus Sellgren

36 år

Järved

Automationsingengör


10

Agneta Lundberg

67 år

Örnsköldsvik

Ekonom

 

11

Erik Nordlund

19 år

Örnsköldsvik

Studerande

 

12

Eva Bergström-Selling

56 år

Örnsköldsvik

Socionom


13

Tomas Jonsson

31 år

Djuptjärn

Industriarbetare


14

Lena Kvarnström

68 år

Brösta

Pensionär


15

Mikael Hedin

40 år

Örnsköldsvik

IT-specialist

 

16

Camilla Sandin

30 år

Svartby

Lärare


17

Göran Holmgren

61 år

Björna

Vattenverksmaskinist


18

Anna Pettersson

64 år

Torsböle

Elektronikprovare


19

Esbjörn Jonsson

37 år

Örnsköldsvik

Projektledare


20

Agneta Alenius Madsen

41 år

Ulvöhamn

Egen företagare


21

Hans Wentjärv

51 år

Flärke

Sågverksarbetare

 

22

Frida Olsson

24 år

Godmersta

Vårdare

 

23

Jonny Englund

42 år

Tämnäsudden

Säljare


24

Agneta Eliazon

55 år

Örnsköldsvik

Lärare


25

Torbjörn Westman

56 år

Örnsköldsvik

Mobilkranförare


26

Ann-Sofie Karlsson Ågren

39 år

Örnsköldsvik

Vårdare

 

27

Patrik Lundstedt

27 år

Järved

Fritidsledare


28

Helen Andersson

50 år

Trehörningsjö

Sjuksköterska

 

29

Hans Olov Johansson

65 år

Husum

Ledare


30

Eva Britt Persson

55 år

Örnsköldsvik

Avdelningschef

 

 

31

Daniel Bylund

23 år

Trehörningsjö

Vårdare


32

Laila Bylund

59 år

Arnäsvall

Vårdare


33

Lars Olov Olsson

67 år

Arnäsvall

Pensionär


34

Cina Flarke

42 år

Svartby

Barnskötare

 

35

Jonas Strandberg

37 år

Kärrsjö

Egen företagare


36

Gerd Persson

69 år

Örnsköldsvik

Pensionär

 

37

Örjan Forsberg

53 år

Gideåbacka

Fritidskonsulent


38

Agneta Lindgren

64 år

Husum

Förskolelärare

 

39

Christer Eriksson

55 år

Järved

Anläggningsarbetare

 

40

Carola Öberg

50 år

Husum

Väktare

 

41

Zebastian Olsson

34 år

Örnsköldsvik

Butiksanställd

 

42

Maria Lundberg

40 år

Bonässund

Barnskötare

 

43

Kazim Karkan

43 år

Örnsköldsvik

Samhällskommunikatör

 

44

Birgitta Häggblad 62 år Ultrå Fru / Fd. driftoperatör

45

Anders Byström

60 år

Örnsköldsvik

Fabriksarbetare


46

Lena Sandlund 45 år Husum Kvalitets- & servicetekniker

47

Kjell-Åke Larsson

69 år

Bonässund

Pensionär

 

48

Britt Inger Staaf 49 år Tämnäsudden Vårdare

49

Peder Johansson

59 år

Örnsköldsvik

Psyk. soc. resurs

 

50

Lillemor Edlund 74 år Långviksmon Pensionär

 

51

Jakob Jakobsson

37 år

Örnsköldsvik

Gymnasielärare

 

52

Lena Lövgren 51 år Örnsköldsvik Montör

53

Lars-Åke Strömberg

53 år

Kroksta

Isoleringsplåtslagare

 

54

Christer Nylander 59 år Gullänget Drifttekniker

         
Sidan uppdaterades senast: 2014-05-12 14:17