Södra Listan till KF 2014-18

Örnsköldsviks Arbetarekommun har fastställt Kommunfullmäktigelistorna. Glenn Nordlund blir första namn på båda listorna.

"Jag fick uppleva ett fantastiskt stöd och förtroende från mina partikamrater i Örnsköldsvik då vi la fast våra två fullmäktigelistor." säger Glenn Nordlund.

Södra Listan.pdf

 


1

Glenn Nordlund

53 år

Örnsköldsvik

Hälsoplanerare


2

Anna-Belle Strömberg

49 år

Kroksta

Fritidsledare

 

3

Per Nylén

41 år

Själevad

Lärare


4

Zenitha Nordfjell

41 år

K-holmen

Personlig assistent


5

Roger Burland

66 år

Domsjö

Personalassistent


6

Yvonne Ölund

58 år

Stensnäs

Förskolelärare


7

Leif Lindholm

56 år

Bredbyn

Processoperatör


8

Kristin Ögren

60 år

Domsjö

Barnskötare


9

Gunnar Jutterström

55 år

Själevad

IT-samordnare

 

10

Emma Sundelin

24 år

Örnsköldsvik

Sjuksköterska


11

Olle Häggström

61 år

Drömme

Konsulent

 

12

Erika Howcroft

33 år

Domsjö

Resesäljare


13

Kristoffer Park

36 år

Mellansel

Däckmontör

 

14

Olga Leander

50 år

Domsjö

Lokalvårdare


15

Jan-Olov Häggström

56 år

K-holmen

Medarbetare

16

Johanna Westman

28 år

Domsjö

Paketerare


17

Tom Sundelin

56 år

Domsjö

Civilingenjör


18

Ulrika Karlsson

38 år

Domsjö

Cafébiträde


19

Jim Sundelin

50 år

Bredbyn

Betongarbetare


20

Ingrid Åström

64 år

Kroksta

Undersköterska


21

Magnus Tjällman

37 år

Yttergundsjö

Socialpedagogisk resurs


22

Annika Westin

50 år

Järvvik

Vårdare

 

23

Stefan Dahl

46 år

Domsjö

Enhetschef


24

Marianne Vestin

61 år

K-holmen

Assistent


25

Roger Fjeldseth

56 år

Skorped

Kanslichef

 

26

Katarina Kina Nylén

39 år

Själevad

Systemingenjör

 

27

Christian Andersson

20 år

Bjästa

Kock

 

28

Sofia Öberg

22 år

Örnsköldsvik

Kommunikatör


29

Roger Sandström

63 år

Åmynnet

Lärare


30

Britt Westman

58 år

Domsjö

Fru

 

 

31

Gunnar Holmberg

62 år

Bäck

Fritidskonsulent

 

32

Marie Eriksson

42 år

Solberg

Verstadsmekaniker


33

Lars Nilsson

59 år

Köpmanholmen

Säljare


34

Sara Häggström

23 år

Köpmanholmen

Personlig assistent

 

35

Karl Gerhard Johansson

68 år

Skorped

Pensionär

 

36

Annika Kristoffersson

45 år

Skorped

Vårdare


37

Olof Ögren

62 år

Domsjö

Vårdare

 

38

Maria Olofsson

52 år

Solberg

Handläggare


39

Jan Håkansson

71 år

Bredbyn

Pensionär


40

Carina Strömberg

48 år

Domsjö

IT-konsult


41

Karl Gustav Hellström

56 år

Skorped

Chaufför

 

42

Ingela Korhonen

44 år

Domsjö

Vårdare


43

Mikael Breilin

45 år

Domsjö

Rektor


44

Vanja Vestin

62 år

Sidensjö

Assistent


45

Peter Vestin

41 år

Örnsköldsvik

Servicearbetare


46

Christina Andersson

55 år

Nyland

Undersköterska


47

Leif Lundin

64 år

Domsjö

Chaufför

 

48

Elin Nordfjell

19 år

Köpmanholmen

Studerande


49

Gösta Svensson

66 år

Domsjö

Maskinförare


50

Marisia Batista Ramström

48 år

Bjästa

Studerande


51

Ingemar Sundström 56 år Järvvik

Servicerådgivare

 

52

Barbro Brix

59 år

Gullänget

Logistiker

 

53

Thomas Wahlström 38 år Skorped Bagare

 

54

Linda Karlsson

39 år

Åmynnet

Undersköterska

           
Sidan uppdaterades senast: 2014-05-12 14:13