Där du bor

Socialdemokrate för Tro och Solidaritet i Stockholms län är ett av de största distriktet och vi har medlemmar i de allra flesta av länets kommuner. I några kommuner har vi grupp, i andra kommuner saknar vi grupp. Där vi inte har någon grupp, står det kontaktperson inom parantes efter kommunnamet. 

Vill du komma i kontakt med en specifik kommun, letar du efter den i listan här nedan.


Botkyrka
Carola Norén
Kvarnhagsvägen 149
145 69 Norsborg
08 - 97 31 13
carola@lenet.sksf.se

Danderyd (KONTAKTPERSON)
Kontakta distriktstyrelsen
info@lenet.sksf.se

Ekerö (KONTAKTPERSON)
Kontakta distriktsstyrelsen
info@lenet.sksf.se

Haninge
Anna-Lena Andrén
Backvägen 103
137 57 Tungelsta
08 - 500 308 23
anna-lena@lenet.sksf.se

Huddinge
Anders Ågren
Diagnosvägen 7 D
141 53 Huddinge
Mobil: 073 - 086 53 58
anders.flempan@live.se

Järfälla (KONTAKTPERSON)
Eva Dazley
Dackevägen 41 A
17734 Järfälla
Mobil: 070-6018229
eva.dazley@adamomail.se

Lidingö (KONTAKTPERSON) 
Kontakta distriktsstyrelsen
inf@lenet.sksf.se 

Nacka-Värmdö
Hans-Åke Donnersvärd
Mannagrynstorget 2
131 71 Nacka
08- 612 03 21
070-431 83 27
hans-ake.donnersvard@nacka.se

Norrtälje
Ragnar Bergsten
P1 1726
761 92 Norrtälje
0176 - 22 00 23
ragnarbergsten@msn.com

Nykvarn (KONTAKTPERSON)
Yngve Dahl
Tjusarstigen 64
155 34 Nykvarn
08 - 552 405 91

Nynäshamn (KONTAKTPERSON)
Anita Hägg
Peterlundsvägen 6
148 71 Sorunda
08 - 530 431 35
073 - 570 23 79

Salem
Thorbjörn Svensson
Bergsvägen 29
144 31 Rönninge
08 - 532 557 14
0702 - 532 732
thorbjorn_svensson@telia.com

Sigtuna
Ulf Berndtson
Norrbackavägen 17
195 45 Märsta
0734 - 14 49 35
ulfberndtson@hotmail.com

Solna (KONTAKTPERSON)
Jan Ersson
Jonstorpsvägen 4, 3 tr
171 55 Solna
070 - 742 38 75

Sollentuna (KONTAKTPERSON)
Lilian Lama
Häggviksvägen 17 b
191 50 Sollentuna
08 - 38 15 78
lilian.lama@sollentuna.se

Solna-Sundbyberg KSG
Tommie Väppling
Furuvägen 28, 3 tr
172 77 Sundbyberg
08 - 733 18 08
tommi.w@telia.com 

Södertälje
Rose-Marie Jacobsson
Fornhöjdsvägen 25,
152 56 Södertälje
Mobil: 0708 -51 79 00
rmjacobsson@hotmail.com 

Tyresö (KONTAKTPERSON)
José Blanco García
Breviksvägen 90
135 68  TYRESÖ
mobil 070 - 763 41 79
balnco_jose@spray.se

Täby (KONTAKTPERSON)
Kurt Stridh
Stationsvägen 6 E
187 30 TÄBY
073-705 65 90
kurt.stridh@telia.se

Vallentuna (KONTAKTPERSON)
Bo Schylander
Rosengårdsvägen 123
186 33 Vallentuna
08 - 511 740 15
bo.schylander@bredband.net

Vaxholm (KONTAKTPERSON)
Kontakta distriktstyrelsen
inf@lenet.sksf.se


Värmdö (KONTAKTPERSON)
Elisabeth Karlsson
Fruviks Gårdsväg 9
139 34 Värmdö
08 - 570 229 27
elisabeth.kar@telia.com

Upplands-Bro
Lilja Johansson Lindfors
Poppelvägen 13
197 32 Bro
070 - 652 52 87
lilja1945@live.se

Upplands-Väsby (KONTAKTPERSON)
Germaine Verdier
Hasselgatan 11 3 tr
194 37 Upplands-Väsby
08 - 590 742 96
gverdier@hotmail.com

Österåker (KONTAKTPERSON)
Carloz Nunez
Slussbrovägen 10
184 41 Åkersberga
08 - 540 207 76
073 - 545 56 91
carlos@lenet.sksf.se

DISTRIKTANSLUTNA TILL
STOCKHOLMS LÄNS KRISTNA SOCIALDEMOKRATER
Monika Ahlström
Lofotengatan 15, nb
164 33 Kista
Mobil: 0705 - 56 46 40
monika.ahlstrom@telia.com

 

 

Fair Trade
Nyfiken på Sosserian?
Anna Lindhs minnesfond

Broderskap på webben: