Kontakt

För att komma i kontakt med ledamöterna är det enklast att först kontakta någon på kansliet. Kontakta den politiskt sakkunnige med ansvar för den ledamot som du vill komma i kontakt med. Se nedan.  

Mer information om kansliet och verksamheten.

Eva-Lena Kapanen
T.f. kanslichef
Mobil: +32 477 46 87 53
Epost: evalena.kapanen@ep.europa.eu

Paula Burrau
Presschef
Mobil: +32 476 90 91 57
Epost: paula.burrau@ep.europa.eu 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

PRESS & INFORMATION

Lars Hagberg
Pressekreterare & info
Mobiltel: + 32 495 34 60 10
Epost: lars.hagberg@ep.europa.eu

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

EKONOMI

Lisbeth Kleczewski
Ekonomiansvarig och administrativ assistent
Mobil: +32 478 20 97 79
Epost: lisbeth.kleczewski@ep.europa.eu

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

BESÖK

Helena Luthi
Besöksansvarig och administrativ assistent
Mobil: +32 478 20 63 33
Epost: helena.strandberg-luthi@ep.europa.eu

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

POLITISKT SAKKUNNIGA

Emilie Apell 
Politiskt sakkunnig
Mobil: +32 473 94 23 31
Epost: emilie.apell@ep.europa.eu

Robert Casinge 
Politiskt sakkunnig
Mobil: +32 478 20 74 69
Epost: robert.casinge@ep.europa.eu

Staffan Dahl 
Politiskt sakkunnig
Mobil: +32 473 94 44 81
Epost: staffan.dahl@ep.europa.eu

Elin Nordmark
Politiskt sakkunnig
Mobil: +32 495 21 19 61
Epost: elin.nordmark@ep.europa.eu

Emma Karlsson
Politiskt sakkunnig
Mobil: +32 473 94 75 65
Epost: emma.karlsson@ep.europa.eu 

Oskar Magnusson
Politiskt sakkunnig
Mobil: +32 479 65 45 16
Epost: oskar.magnusson@ep.europa.eu


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

PRAKTIK BRYSSEL / STRASBOURG

Praktikant
Vakant

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

PRAKTIK SOC&DEM-gruppen

Praktikant
Vakant

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

KONTOR I GÖTEBORG

Ann-Sofie Hermansson
Organisationsombudsman
Telefon: +46 31 774 32 52
Mobil: +46 70 761 25 70
Epost: anna.hedh-office@ep.europa.eu

David Ljung
Politiskt sakkunnig
Telefon: +46 31 774 32 05
Mobil: +46 70 752 49 47
Epost: olle.ludvigsson-office@ep.europa.eu

  

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

KONTOR I STOCKHOLM

Maja Brännvall
Politiskt sakkunnig - placerad i Riksdagen
Mobil: +46 72 585 29 21
Epost: maja.brannvall@riksdagen.se

Sören Juvas
Kommunikationsombudsman - placerad på Sveavägen 68
Mobil: +46 76- 775 16 53
Epost: soren.juvas@ep.europa.eu

Susanna Lif
Organisationsombudsman - placerad på Sveavägen 68
Mobil: +46 70 517 26 45
Epost: susanna.lif@ep.europa.eu

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

TJÄNSTLEDIG

Kristoffer Strömgren
Politiskt sakkunnig

 

 

Sidan uppdaterades senast den 3 juli 2014.

 

 

* * *