Valledare

Föreningsvalledare i Göteborg
Namn på organisation Namn på valledare Kontaktuppgifter (vänligen ange i första hand e-post eller telefon) Mobil Telefon
Agnesbergs sdf Farideh Khoshrooz  farideh_khoshrooz@yahoo.se    
Alma Tina Arvidsson sektion24.vast@kommunal.se    
Angereds finskspråkiga Pirkko Rudanko pirkko.r@live.se    
Angereds sdf+krets Ann Lundgren ann-lundgren@live.se 073-6652011  
Askim sdf Thomas Frisk friskthomas@hotmail.com    
Backa sdf Arne Olsson arne.gbg.olsson@gmail.com 070-5852917  
Backa sdf Thomas Friberg thomasfriberg@hotmail.com 072-2255931  
Bergsjöns sdf Mohammud Salad  mohamud.salad@gmail.com  0702072223  
Bergums sdf Liselotte Petersson liselotte.petersson@kommunal.se    
Biskopsgårdens sdf Christer Gustafsson christer.gustavsson@biskopsgarden.goteborg.se 0702 199966  
Bjurslätt Stephan Ljungberg stephan.ljungberg@bredband.net    
Broderskap centrumgruppen Agneta Brithell     031182976
Broderskap nordost        
Bygg-sossen Tony Norrman tony.norrman@malareforbundet.a.se    
El-sossen Magnus Kindmark magnus.kindmark@comhem.se    
Energiverken sdf Svante Karlsson svante.karlsson@goteborgenergi.se    
Eriksberg-Lindholmen sdf Patrik Johansson patrik.johansson@bredband2.com    
Gamlestadens sdf Gert Henriksson gerthenriksson@yahoo.se 0704-974797  
Gamlestadens sdf Stefan Karlsson steka@telia.com 0705147088  
GSHF Marcus Johansson marcus.gshf@gmail.com    
Göteborgs kristna grupp,  Agneta Brithell     031 182976
Hammarkullen sdf Saleh Sharafi saleh_1sh@hotmail.com    
Hisingen Norras krets Hans Aronsson hanar@telia.com    
Hisingens Kristna grupp Ulla Y Gustafsson ulla.y@telia.com    
Hjällbo sdf Sabaheta Olevic d_olevic@hotmail.com    
Hjällbo sdf Lars Bergman lars.bergman2@comhem.se    
Hotell- och Rest SDF i Gbg Barbro Norén Klang barbro@ninja.se    
Härlanda S-förening Ulf Nilsson ulf0423@hotmail.com 070-5912780  
Härlanda S-förening Nils-Erik Lindblom nisse.0706518171@gmail.com 0706-518171  
Högsbo Magnus Kindmark magnus.kindmark@comhem.se    
IF Metall Göteborg Rolf Lindén rolf.linden@ifmetall.se    
KASF,s Gunilla Magnusson gunilla.magnusson@folksam.se    
Kommunal sydvästra s-förening Ann-Marie Palm annmarie.palm78@gmail.com    
Kortedala sdf Carl-Gunnar Haglund cghaglund@gmail.com 070-5823617  
Kortedalakretsen Svetlana Lucic lucic@spray.se 0704-076863  
Kretsen för Västra Göteborg Sören Björkman soren.bjorkman.43@gmail.com 070-7761601  031-299757
Kretsen för Östra Göteborg Erne Ahlman erne.ahlman@comhem.se    
Kretsen Västra Hisingen Jahja Zeqiraj jahja.zeqiraj@gmail.com    
Kulturarbetarnas sdf Peggy Johansson peggy.johansson@unionen.se    
Kulturarbetarnas sdf Barbro Elfström b.elfstrom@telia.com     
Kurdiska sdf i Göteborg Abo Moradi abo183@hotmail.com 0736 80 17 59  
Kärra stadsdelsförening Henrik Johansson henrik.johansson@kommunal.se    
Linnéstadens S-förening Lars Janson jansonlars_@hotmail.com    
Lundby Kvinnoklubb  Marianne Carlström marianne.carlstrom@gmail.com 070-3439510  
Lundby sdf Ingrid Forsberg ingrid.forsberg@lundby.goteborg.se    
Lundbykretsen Marianne Carlström   070-3439510  
Lövgärdet sdf Joakim Hagberg joakim.hagberg@hotmail.com    
Majorna sdf Tommy Johansson tommyimajorna@gmail.com    
Majorna-Linné Pelle Berglund pkberglund@hotmail.com    
Målarna Nisse Lindblom nisse.0706518171@gmail.com 0706-518171  
Näringslivsklubben Siw Wittgren-Ahl siw.wittgrenahl@gmail.com    
Rannebergen sdf Emil Lindholm Emil.Lindholm@comhem.se    
Röda rosor sdf Janett Fyrstrand janett.fyrstrand@gmail.com    
S i Centrum Jan-Åke Ryberg jan-ake.ryberg@gunnared.goteborg.se 0707806347  
Seko Göteborg Bertil Hallén bertil.hallen.sk14@seko.se    
Skf socialdemokratiska fackklubb Ingemar Kristofferson ingemar.kristoffersson@skf.com 0705 379244  
S-kvinnor i Göteborg Ulla-Karin Näslund ullakarin.naslund@vastra.goteborg.se    
S-kvinnor i Göteborg Sofi Bringsoniou sofi.bringsoniou@ssu.se  070-3595585  
Socialdemokraterna i Örgryte Ingrid Olsson bofinken@mbox301.swipnet.se    
Somaliska sdf Samme Bogad sammebogad@gmail.com    
SSU Angered Olle Abrahamsson   762832494  
SSU Centrum Josef Akar highonthemoon@hotmail.com  735261559  
SSU Hisingen Richard Lundberg rikard.lundberg@live.se 709996580  
SSU Mölndal Rikard Andersson rikard.a@hotmail.com 761381004  
SSU Partille Aylin aylin.f@live.se 739434750  
SSU Örgryte Colin Karlfors colinmcbollin@hotmail.com 730549579  
SSU-distriktet Gösta Brunnander gosta.brunnander@ssu.se 070-828 17 54, 0708-539118  
SSU-distriktet Joel Harde  joel_blavitt@hotmail.com 0707-147 110  
SSU-distriktet Rozgar Muhammad Ali  rozgar.mohammad.ali@ssu.se 073-708 30 82  
Stampens sdf Kenneth Hallen   kenneth.hallen@hotmail.com    
Södraskärgårdens sdf Kjell-åke Lans kjelllans@hotmail.com     
Tjänstemännens sdf Sven Tengstam sven.tengstam@economics.gu.se    
Tuve-Säve Peter Corneliusson peter79du@hotmail.com    
Tynnered sdf Ingvar Svensson ingvar.s.svensson@telia.com    
Utbynäs sdf Anders Wikström anders.wikstrom@arbetsformedlingen.se    
Västra Frölunda sdf Staffan Lindström staffan_lindstrom@bredband.net    
Västra Frölunda sdf Orvar Magnander orvar.ma@comhem.se    
ÄLVSBORG SDF Bengt Arne reinholdson bengt-arne.reinholdson@socialresurs.goteborg.se     
Örgryte sdf Fredrik Ylander ylle@hotmail.com;fylander@volvocars.com    
         
Sidan uppdaterades senast: 2011-03-04 14:01