Kandidater - någonstans nära dig?

Under hela valrörelsen är de regionala företrädarna placerade på olika platser i hela länet för att delta i lokala arrangemang, samtala med väljare ochintresserade. Här finns programmet för den sista helgen fram till vallokalerna stänger söndag 14 september:

Fredag 12 september

Sven-Erik Bucht, Kalix
Hannah Bergstedt, Luleå
Fredrik Lundh Sammeli, Piteå
Emilia Töyrä, Pajala
Leif Pettersson, Älvsbyn
Ida Karkiainen, Haparanda
Maria Stenberg, Kiruna
Karin Åström, Överkalix

Lördag 13 september

Hannah Bergstedt, Älvsbyn
Fredrik Lundh Sammeli, Luleå
Emilia Töyrä, Gällivare
Leif Pettersson, Kalix
Ida Karkiainen, Haparanda
Maria Stenberg, Boden
Kent Ögren,  Luleå,        
Karin Åström, Överkalix

VALDAG 14 september

Sven-Erik Bucht, Stockholm
Hannah Bergstedt, Piteå, Valvaka Piteå
Fredrik Lundh Sammeli, Luleå, Valvaka Luleå
Emilia Töyrä, Kiruna, Valvaka Kiruna
Leif Pettersson, Boden, Valvaka Boden
Ida Karkiainen, Haparanda, Valvaka Haparanda
Maria Stenberg, Luleå, Valvaka Luleå
Kent Ögren, Luleå, Valvaka Luleå
Karin Åström, Överkalix, Valvaka i Luleå


Fredag 5 september
Sven-Erik Bucht, Haparanda
Hannah Bergstedt, Piteå
Fredrik Lundh Sammeli, Luleå
Leif Pettersson, Boden
Ida Karkiainen, Övertorneå
Maria Stenberg, Kalix
Kent Ögren, Piteå

Lördag 6 september
Sven-Erik Bucht, Luleå
Hannah Bergstedt, Piteå
Fredrik Lundh Sammeli, Gällivare
Emilia Töyrä, Kiruna
Leif Pettersson, Kalix
Ida Karkiainen, Haparanda
Maria Stenberg, debatt på Vetenskapens huse,  Luleå
Kent Ögren, Luleå  debatt på Vetenskapenshus, Luleå

Söndag 7 september
Sven-Erik Bucht, Kalix
Emilia Töyrä, Luleå
Leif Pettersson, Boden
Kent Ögren,  Kalix             

Fredag 29 augusti
Sven-Erik Bucht och Ida Karkiainen Jokkmokks marknad
Fredrik Lundh Sammeli och Leif Pettersson, Skördefesten i Boden
Emilia Töyrä, Maria Stenberg och Kent Ögren,Kiruna.

Lördag 30 augusti
Sven-Erik Bucht Bodenskördemarknaden och deltar i LRF Debatt LRF, Familjedagen i Luleå och debatt i Luleå.
Fredrik Lundh Sammeli  Jokkmokks marknad
Leif Pettersson och Ida Karkiainen Skördefesten i Boden
Hannah Bergstedt, Piteå
Emilia Töyrä i Kiruna.
Maria Stenberg, Torneå 
Kent Ögren,Gällivare

Söndag 31 augusti
Emilia Töyrä ,Jokkmokks marknad
Leif Pettersson och Kent Ögren, Skördefest i Boden
Ida Karkiainen, Pajala

 ------------------------------------------------

V 34

Lördag 23 augusti

Sven-Erik Bucht, Tornedalen
Emilia Töyrä, Kiruna
Leif Pettersson, Övertorneå

Söndag 24 augusti

Fredrik Lundh Sammeli, Piteå –till Luleå, från 13.00 – ca 15.00 samtal utfrågning om miljö och natur Naturskyddsföreningen.

Måndag 25 augusti

Sven-Erik Bucht, Övertorneå
Leif Pettersson, Boden
Kent Ögren, Piteå

Tisdag 26 augusti

Sven-Erik Bucht, Älvsbyn, fram till 12.00
Sven-Erik Bucht, Arjeplog från kl.15.00
Hannah Bergstedt Piteå
Fredrik Lundh Sammeli, Luleå
Emilia Töyrä, Kalix
Leif Pettersson  Pajala

Sidan uppdaterades senast: 2014-08-21 10:00