Personal

Ledning

Johan Sjölander
Kommunsekreterare
Socialdemokraterna i Stockholms stad
Telefon: 08-791 11 29

johan.sjolander@socialdemokraterna.se

Joakim Johansson
Försteombudsman
Socialdemokraterna i Stockholms län
Telefon: 070-525 25 78
joakim.johansson@socialdemokraterna.se

Linnea Björnstam
Kanslichef/kassör
Socialdemokraterna i Stockholms stad
Telefon: 070-249 25 45
linnea.bjornstam@socialdemokraterna.se 

Folkrörelse och kampanj

Eleonor Eriksson
Ombudsman med ansvar för kampanj samt valkretsstöd för riksdagsledamöter Stockholms stad
Telefon: 08-791 11 13
eleonor.eriksson@socialdemokraterna.se

Annie Säll
Ombudsman med ansvar för studier samt föreningar inom fackliga utskottet samt invandrarutskottet
Telefon: 08-791 11 14
annie.sall@socialdemokraterna.se

Danish Sial
Ombudsman
Telefon: 070-668 67 64
danish.sial@socialdemokraterna.se

Cecilia Clausen
Ombudsman
Telefon: 072-141 27 57
cecilia.clausen@socialdemokraterna.se 

Sven Almgren
Hedersombudsman
Telefon: 08-791 11 17
sven.almgren@socialdemokraterna.se

Ingrid Rudin (tjänstledig)
Ombudsman

Niklas Lindmark
Ombudsman med ansvar för föreningar  inom Kungsholmen, Norrmalm, Östermalm, Bromma, Hässelby-Vällingby, Spånga-Tensta, Rinkeby-Kista. Även ansvarig för internationell verksamhet i Stockholms arbetarekommun.
Telefon: 072-147 80 22 
niklas.lindmark@socialdemokraterna.se 

Lotta Wiklund Hedin
Ombudsman med ansvar för föreningar inom Södermalm, Enskede-Årsta-Vantör, Farsta, Skarpnäck, Hägersten-Liljeholmen, Älvsjö, Skärholmen samt Allmänna utskottet. 
Telefon: 072-147 80 62 
lotta.wiklund.hedin@socialdemokraterna.se 

Michaela Leo
Regional facklig- politisk ombudsman
Telefon: 08-791 11 17
michaela.leo@socialdemokraterna.se 

Press och kommunikation

Tina Rönngren
Ombudsman
Telefon: 070-733 11 15
tina.ronngren@socialdemokraterna.se

Ömer Oguz
Kommunikationschef (Stadshuset)
Telefon: 076-12 29 234
omer.oguz@stockholm.se

Tomas Gustavsson 
Pressekreterare (Stadshuset)
Telefon: 076-122 91 99
tomas.gustavsson@stockholm.se

Anna-Karin Grenninger
Kommunikationsstrateg (Landstinget)
Telefon: 070-737 44 66
anna-karin.grenninger@politik.sll.se 

Mika Metso (tjänstledig)
Ombudsman

Valkretsstöd

Nasra Ali
Valkretsombudsman Stockholms län
Telefon: 070-516 60 84
nasra.ali@socialdemokraterna.se
nasra.ali@riksdagen.se

Strategi och utveckling

Sofie Ågren
Ombudsman
Telefon: 070-310 35 75
sofie.agren@socialdemokraterna.se 

Administration och ekonomi

Helene Larsson
Ekonomiassistent
Telefon: 08-791 11 93
helene.larsson@socialdemokraterna.se

Lena Tiihonen
Assistent, ekonomi och administration
Telefon: 08-791 11 18
lena.tiihonen@socialdemokraterna.se

Thore Nyman
Hedersombudsman
Telefon: 08-791 11 79
Mobil: 0
70-454 69 90
thore.nyman@socialdemokraterna.se

Sussie Engzell
Assistent, medlemsregistret Stockholms län
Telefon: 08-791 11 97
susanne.engzell@socialdemokraterna.se

Sophia Holm
Assistent, administration, förening och medlemsservice Stockholm
Telefon: 08-791 11 10
sophia.holm@socialdemokraterna.se

Yvonne Malmström
Assistent, förening- och medlemsservice Stockholm
Telefon: 08-791 11 20
yvonne.malmstrom@socialdemokraterna.se 

Medlemsärenden:
medlemsregistret@stockholm.socialdemokraterna.se 

Föreningsutskick:
kallelser@stockholm.socialdemokraterna.se 

  • dela på facebook
  • dela på twitter
  • Skriv ut