Distriktsstyrelsen

Ulric Andersson

Distriktsordförande
Landstingsråd
ulric.andersson@liv.se  

 

Åsa Johansson 

Ordinarie ledamot och vice ordförande
Kommunalråd Hagfors
asa.f.johansson@hagfors.se 

 

Daniel Schützer

Ordinarie ledamot och Studieorganisatör 
Kommunalråd Årjäng 
schutzer@telia.com 


Linda Larsson

Ordinarie ledamot 
Kommunalråd Karlstad
linda.larsson@karlstad.se


Lars Mejern Larsson

Ordinarie ledamot
Riksdagsledamot och partidistriktets Facklig ledare 
lars.mejern.larsson@riksdagen.se 


Monica Gundahl

Ordinarie ledamot 
Landstingsråd 
monica.gundahl@liv.se 

 

Kenneth Johannesson 

Ordinarie ledamot
Internationellt ansvarig

  

Ulrika Nilsson

Ordinarie ledamot 
ulleigrums@hotmail.com 


 

Per Gruvberger

Ordinarie ledamot 
Kommunalråd filipstad
per.gruvberger@filipstad.se

 

Eva-Lena Gustavsson

Ordinarie ledamot 
eva-lena.gustavsson@torsby.se

 

Mikael Dahlqvist

Ordinarie ledamot
Riksdagsledamot
mikael.dahlqvist@riksdagen.se

  

Ann-Katrin Järåsen  

Ordinarie ledamot
Kommunalråd Torsby 
ann-katrin.jarasen@torsby.se


Jonas Gunnarsson

Ordinarie ledamot 
Riksdagsledamot
jonas.gunnarsson@riksdagen.se


Ann Mlakar Björkquist

Ordinarie ledamot
ann_mlakar@hotmail.com 


Per Lawén

Ordinarie ledamot 
per.lawen@sef.se

 

Lena Kandergård  

Ersättare 
kandergard@spray.se


Tobias Eriksson

Ersättare 
Kommunalråd Sunne
tobias.eriksson83@gmail.com


Marina Isaksson

Ersättare 
marina.isaksson@edu.filipstad.se


Hans Jildesten

Ersättare 
Kommunalråd Storfors
hans.jildesten@storfors.se 


Lina Larhult

Ersättare 
linalarhult@hotmail.com


Benny Pedersén

Ersättare 
Kommunalråd Forshaga
benny.pedersen@forshaga.se



Gunilla Sundqvist

Ersättare 
feppel@hotmail.com 

 
Berit Högman

Adjungerad 
Riksdagsledamot
berit.hogman@riksdagen.se 


Alexander Johansson Pettersson

Adjungerad
SSU Värmlands ordförande
alexander.johansson.pettersson@gmail.com


Gunilla Svantorp

Adjungerad 
Riksdagsledamot
gunilla.svantorp@riksdagen.se


Tomas Riste

Adjungerad 
Regionråd
tomas.riste@regionvarmland.se


Inga-Lill Röhr

Adjungerad
S-kvinnor 
inga-lill.rohr@telia.com 


Camilla Andersson

Adjungerad i distriktsstyrelsen
LO Örebro Värmland
E-post camilla.andersson@lo.se

 

Monica Johansson

Adjungerad 
Assistent
monica@varmland.sap.se


Mats Sandström

Adjungerad 
Politisk sekreterare Landstinget i Värmland
mats.sandstrom@liv.se


Gert Björnvall,

Adjungerad 
Assistent
gert@varmland.sap.se


Christoffer Sonesson

Adjungerad
Valkretsombudsman  
christoffer.sonesson@riksdagen.se