Arbetarekommuner

Socialdemokraterna i Bjurholm
ingen exp.
www.socialdemokraterna.se/bjurholm
Ordf.
Martin Berglund
070-237 76 66
E-post. likali@hotmail.com

 

Socialdemokraterna i Dorotea
Storgatan 26
917 31 Dorotea, ej bemannad
Ordf.
Greger Lindqvist
070-624 11 98
greger.lindqvist@dorotea.se

 

Socialdemokraterna i Lycksele
Storgatan 29
921 31 Lycksele
0950 - 122 55
Ordf.
Gunilla Johansson
070-644 37 54
gunilla.johansson@lycksele.se  

 

Socialdemokraterna i Malå
Parkgatan 1
930 70 Malå
0953-215 26 ej bemannad.
www.socialdemokraterna.se/mala
Ordf.
Malena Önnerlöv
malena.onnerlov@kommunal.se

 

Socialdemokraterna i Nordmaling
Kyrkogatan 2
914 33 Nordmaling
0930-313 40
www.socialdemokraterna.n.nu
Ordf.
Camilla Frostehag 
oscarsson_camilla@hotmail.com

 

Socialdemokraterna i Norsjö
Storgatan 49
935 32 Norsjö, ej bemannad
www.socialdemokraterna.se/norsjo
Ordf.
Mattias Degerman
mattiasd_@hotmail.com

 

Socialdemokraterna i Robertsfors
ingen exp.
www.socialdemokraterna.se/robertsfors
Ordf.
Patrik Nilsson
070-343 29 04
pnn@robertsfors.se

 

Socialdemokraterna i Skellefteå
Nygatan 63
931 31 Skellefteå
0910-77 91 10
www.socialdemokraterna.se/skelleftea
Ordf.
Katarina Köhler
070-980 54 78
katarina.kohler@riksdagen.se

 

Socialdemokraterna i Sorsele
N Esplanaden 1
920 70 Sorsele, ej bemannad
Ordf.
Katarina Lövgren
073-098 50 17
katarina_ammar@hotmail.com

 

Socialdemokraterna i Storuman
Blå vägen 220
923 31 Storuman, ej bemannad
https://www.facebook.com/pages/Socialdemokraterna-i-Storuman/1515363942016003?ref=hl
Ordf.
Karin Malmfjord
070-594 61 55
karin.malmfjord@telia.com

 

Socialdemokraterna i Umeå
Umestan hus 4
903 47 Umeå
090-15 65 95
expen@umesosse.se
www.socialdemokraterna.se/umea
Ordf.
Harriet Hedlund
070-397 46 22
harriet.hedlund@vll.se

 

Socialdemokraterna i Vilhelmina
Tingsgatan 8
912 22 Vilhelmina
0940-144 90
www.socialdemokraterna.se/vilhelmina
Ordf.
KG Abramsson
070-589 87 70
kg@vilhelmina.se

 

Socialdemokraterna i Vindeln
ingen exp.
Ordf.
Annelise Harnesk
070-635 13 84
annelise@runa.nu

 

Socialdemokraterna i Vännäs
ingen exp.
Ordf.
Leif Andersson
0730-334 614
konvaljleffe@gmail.com

 

Socialdemokraterna i Åsele
Storgatan 31
919 31 Åsele
Epost: info@sapasele.nu
Ordf.
Urban Lindström
070-608 97 95
urban.lindstrom@abf.se

Sidan uppdaterades senast: 2009-11-17 11:00

TopGallery