Våra företrädare i kommunerna

 
Kommunalråd i Lycksele
Lilly Bäcklund
E-post. lilly.backlund@lycksele.se

Kommunalråd i Malå
Martin Norehn
E-post. martin.norehn@mala.se

Kommunalråd i Robertsfors
Patrik Nilsson
E-post. pnn@robertsfors.se

Kommunalråd i Skellefteå
Lorents Burman
E-post. lorents.burman@skelleftea.se

Gruppledare för S i Sorsele
Pia Sjöberg
E-post:

Oppositionsråd i Storuman
Karin Malmfjord
E-post. karin.malmfjord@storuman.se

Kommunalråd i Umeå
Hans Lindberg
E-post: hans.lindberg@umea.se 

Margareta Rönngren
E-post. margareta.ronngren@umea.se

Kommunalråd i Vilhelmina
Åke Nilsson
E-post. sake@vilhelmina.se

Kommunalråd i Vännäs
Johan Söderling
E-post. johan.soderling@vannas.se

Oppositionsråd i Bjurholm
Dagmar Schröder
E-post. dagmar.schroder@bjurholm.se

Gruppledare för S i Dorotea
Greger Lindqvist
E-post. greger.lindqvist@dorotea.se

Gruppledare för S i Nordmaling
Allan Hultgren
E-post: allan.hultgren@telia.com

Kommunalråd i Norsjö
Micael Lindfors
E-post. mikael.lindfors@norsjo.se

Kommunalråd i Vindeln
Mathias Haglund
E-post. mathias.haglund@vindeln.se

Gruppledare för S i Åsele
Urban Lindström
E-post. urban.lindstrom@abf.se

 

Landstingsråd
Peter Olofsson
E-post. peter.olofsson@vll.se

  

 


Partidistriktets ordförande
Bäcklund Lilly
E-post. lilly.backlund@lycksele.se 

S-gruppen landstinget
Britt-Louise Ericsson, landstingsrådssekreterare
E-post. britt-louise.ericsson@vll.se

 

Socialdemokraterna i Bjurholm
ingen exp.

Socialdemokraterna i  Lycksele
E-post. info@lycksele.sap.se

Socialdemokraterna i Norsjö
ingen exp.

Socialdemokraterna i Nordmaling
E-post. sap.nordmaling@nashnet.nu

Socialdemokraterna i Skellefteå
E-post. sap.skelleftea@telia.com

Socialdemokraterna i Robertsfors
ingen exp.

Socialdemokraterna i Malå
E-post. sap1918@live.se

Socialdemokraterna i Dorotea
ingen exp.

Socialdemokraterna i Storuman
ingen exp.

Socialdemokraterna i Sorsele
E-post. sorseleak@hotmail.com

Socialdemokraterna i Umeå
E-post. expen@umesosse.se

Socialdemokraterna i Vindeln
E-post. mathias.haglund@vindeln.se

Socialdemokraterna i Vilhelmina
E-post. post@vilhelmina.sap.se

Socialdemokraterna i Vännäs
ingen exp.

Socialdemokraterna Åsele
E-post. mail@sap.asele.nu

 

SSU Västerbotten
Ordf. Irma Olofsson
 E-post: irma.olofsson@umea.se
07-270 70 82