Distriktsstyrelsen

 

 Ordförande/VU-ledamot

Hans Ekström

Ort: Eskilstuna
Telefon: 016 - 963 52
Mobil: 070-512 16 03
E-mail:
hans.ekstrom@riksdagen.se

 

Vice Ordförande/ VU-ledamot 

Catharina Fredriksson

Ort: Oxelösund
Telefon:
Mobil: 070-775 09 16
E-mail: ina.fredriksson@oxelosund.se 

 

VU-ledamot/studieorganisatör

Fredrik Olovsson

Ort:
  Katrineholm
Telefon:  0150-169 17
Mobil:  070-211 34 60
E-mail:
fredrik.olovsson@riksdagen.se

 

Ersättare i verkställande utskottet 

Johan Rocklind

 Ort: Gnesta
Telefon: 0158-222 72
Mobil: 070 - 491 32 81 
E-mail: rocklind84@hotmail.com

 

Caroline Helmersson Olsson   

Ort: Vingåker
Telefon: 0151-136 37
Mobil: 070-287 84 49
E-mail: caroline.h.olsson@riksdagen.se

 ledamöter

 Siw Jansson

Ort: Trosa
Mobil: 070 - 515 36 63
E-mail: siw.jansson40@telia.com

 Therese Huru / facklig ledare
Ort: Eskilstuna
Mobil: 073 - 844 84 09
E-mail: therese.huru@hotmail.com

Jimmy Jansson

  Ort: Eskilstuna
Telefon:
Mobil: 073 - 950 61 75
E-mail: jimmy.jansson@eskilstuna.se

Urban Granström
Ort:
Nyköping
Telefon: 0155 - 286 678 
Mobil: 073 - 773 79 83 
E-mail: urban.granstrom@nykoping.se


Ingrid Fäldt

Ort: Mariefred
Telefon: 0159 - 109 17
Mobil: 070 - 742 90 06
E-mail: ingrid.faldt@strangnas.se

Terese Larsson
Ort: Flen
Mobil: 073 - 596 23 44
E-mail
: tela-74@hotmail.com

 

      Ersättare

 Ulrica Truedsson
Ort: Katrineholm
Telefon: 0150-125 92
Mobil: 070 - 527 08 05 
E-mail: ulrica.truedsson@telia.com 

 

 Christina Södling

Ort: Nyköping
Telefon: 0155 - 618 431
Mobil: 072 - 213 53 00
E-mail: ct.sodling@gmail.com

Sarita Hotti
Ort:
Eskilstuna
Telefon: 016-13 19 13
Mobil: 073-950 89 14
E-mail: sarita.hotti@eskilstuna.se

 

 

 

Kassör/ombudsman

Roger Ljunggren

 Ort: Katrineholm
Telefon: 0150-532 63
Mobil: 070-311 15 47
E-mail: pd@sormland.sap.se    

 

Sekreterare

Tommi Lycke
Ort:
Katrineholm
Mobil: 073 - 055 27 20
E-mail: tommi@sormland.sap.se

 Jonny Wallinder / Verksamhetsassistent

Ort: Strängnäs
Telefon: 016 - 200 62 95
Mobil: 070-334 64 14
E-mail: jonny@sormland.sap.se

 

 

 Adjungerade:

Sara Karlsson, riksdagsledamot
Ort: Eskilstuna
Mobil: 070 - 824 80 53
E-mail: sara.karlsson@eskilstuna.se

 

Viking Jonsson
Ort: Vingåker
Mobil: 070 - 528 22 45
E-mail: viking.jonsson@vingaker.se

 

SSU
Matilda Grebestam 

S-landstingsgruppen

 Monica Johansson

Ort: Katrineholm
Telefon :0150-54298
Mobil: 072-219 88 91
E-mail: monica.johansson@dll.se
 

 

 S-kvinnor i Sörmland 
 AnnSofie soleby-Eriksson
Ort:
 Västerljung
Telefon: 0156 - 202 40
Mobil: 070-662 19 27
E-mail: annsofie.soleby-eriksson@trosa.se
 

 

  

Tro och solidaritet

Lars G Linder

 Ort: Eskilstuna
Telefon: 016-254 46
Mobil: 070-366 54 46
 E-mail: lars@larslinder.se

 

HBT-socialdemokraterna i Sörmland

Jörgen Danielsson

Ort: Eskilstuna
Mobil: 073 - 024 85 89
E-mail: jorgen.danielsson1@gmail.com

 

Revisorer

Göran Flodin

Ort: Skogstorp
Telefon: 016-262 12
Mobil: 070-538 31 02
E-mail:
n.g.flodin@spray.se

 Eva Johansson
Ort: Eskilstuna
Telefon: 016 - 941 70
Mobil: 070 - 530 79 13
E-mail: eva.ekorneberg@telia.com

 Ingegerd Quist
Ort: Nyköping
Telefon: 0155 - 21 28 56
Mobil: 073 - 443 12 05
E-mail:h.i.quist@telia.com

Sidan uppdaterades senast: 2009-01-29 15:02