Styrelsen Socialdemokraterna i Mark

Ordförande

Annette Malmberg, Tokhult 4, 511 95 Öxabäck

0320-46055, 070-3647333

annette.malmberg@folkbildning.net

  

Vice ordförande 

Gunnar Nilsson, Näsgatan 12, 511 56 Kinna

0320-148 99, 070-528 22 00

14899g.nilsson@telia.com

 

Ledamot och Kassör

Lilian Jönsson, Lyddevägen 29, 511 58 Kinna

0320-47565

marks.arb.kommun@telia.com

 

Ledamot och Kyrko-politiskt ansvarig

Mary Österström, Torells väg 3, 510 21 Sätila

0301-425 12

mary.osterstrom@hotmail.com

 

Ledamot och Sekreterare

Thord Harrysson, Backa Ringgata 2, 511 63 Skene

0320-33469, 070-4823285

thord.harrysson@telia.com

 

Ledamot och Facklig-politisk ansvarig

Björn Andersson, Hedbovägen 23, 511 63 Skene

0320-47174, 070-627 09 61

b.andersson1@telia.com

 

Ledamot

Tuula Vähäniemi, Hyltenäs Backagården 1, 511 93 Torestorp

0320-55333, 070-7814602

tuulavahaniemi@hotmail.com

 

Ledamot och Hemsideansvarig

 

Pelle Pellby, Brantalid 5, 511 56 Kinna

0320-10493, 070-5727009

pelle.pellby@mark.se

 

Ledamot

Berndt Ekholm, Rådmansgatan 4, 511 62 Skene

0320-332 19, 070-641 50 15

berndt.ekholm@telia.com

 

Ledamot

Anita Lomander, Hajoms Skog Långelid 2, 511 97 Hajom

0320-423 76, 070-325 67 52

anita.lomander@telia.com

 

Ledamot

Göran Andersson, Andvägen 12, 511 92 Örby

0320-48959, 073-8193603

goran_anderss_83@hotmail.com

 

Ersättare

Laila Söderberg, Vågerse Hultsliden, 519 96 Fotskäl

0320-61077, 070-2763483

laila.soderberg@telia.com

 

Ersättare

Tommy Karlsryd, Strömmared Östergården 3, 519 91 Istorp

076-8017628

tommy.karlsryd@telia.com

 

Ersättare och Internationellt ansvarig

Sonia Danella, Almered Björkhagen 2, 511 99 Sätila

0301-42352, 073-0284138

sonia.danella@tranemo.se

 

Ersättare och Jämställdhetsansvarig

Lisa Dahlberg, Olsagårdsgatan 11, 511 62 Skene

0320-35919, 070-8747305

dahlberg.lisa@gmail.com

 

Ersättare och Internationellt ansvarig

Ulf Dahlberg, Olsagårdsgatan 11, 511 62 Skene

0320-31006, 070-9140800

ulf.dahlberg@mark.se

 

Ersättare

Ann Hjertén, Öresten Ryd 1, 511 91 Skene

0320-41095, 070-8551168

ann.hjertén@hotmail.com

 

Ersättare

Gunn Ekdahl, Klockaregatan 1, 511 54 Kinna

0320-12317, 070-5536022

giekdahl@passagen.se

 

Ersättare

Mikael Åhman, Varbergsvägen 428 B, 519 30 Horred

070-2496264

mikaelaahman@hotmail.com

 

Ersättare

Chris Wästerlund, Sjögaslättsvägen 50, 511 58 Kinna

0320-211680, 070-2066856

chriswasterlund@hotmail.com

 

Adjungerad SSU

 

Adjungerad pensionärsansvarig

Alf Andersson, Almered, 510 21 Sätila

0301-423 03, 070-6748577

alf-andersson@telia.com

 

Adjungerad invandraransvarig

Zoran Vuckovic, Vallgatan 4 A, 511 61 Skene

0320-47358