Våra S-politiker i kommunerna

Södra Älvsborgs partidistrikt består av sex kommuner, Bollebygd, Borås, Mark, Svenljunga, Tranemo och Ulricehamn. Här finns kontaktuppgifter till våra främsta kommunala företrädare om du har några funderingar, synpunkter eller frågor.

Bollebygd

Peter Rosholm
peter.rosholm@bollebygd.se

Borås

Ulf Olsson
ulf.olsson@boras.se,

Malin Carlsson
malin.carlsson@boras.se

Mark

Lisa Dahlberg
lisa.dahlberg@mark.se

Svenljunga

Stefan Carlsson
stefan.carlsson@svenljunga.se 

Tranemo

Tony Hansen

tony.hansen@fv.tranemo.se

Ulricehamn

Mattias Josefsson

mattias.josefsson@ulricehamn.se

Tillsammans med hundratals socialdemokratiskt förtroendevalda kämpar vi för ett Sjuhärad som skall bli bättre för alla.

Sidan uppdaterades senast: 2010-01-25 19:54